האם אפשר להניח שטיח בשמש?אחת השאלות הנפוצות שאנו נשאלים לפחות פעמיים - שלושה בשבוע ע"י לקוחותינו, הוא האם ניתן להניח את השטיח בשמש לייבוש, או שמא השמש עלולה לגרום לנזק לשטיחים בעקבות כך. כדי לענות על שאלה זו באופן חד וברור, אנו נתמצת בקצרה שני סוגי שטיחים עיקריים ונאמר עבורם האם אפשר להניח אותם בשמש וא"כ כמה זמן וכיצד.

שטיח צמר, עבודת יד ושטיחים טבעיים

אלו שלושה סוגי שטיחים הבעייתיים יותר והדורשים זהירות רבה יותר הן בשל המחיר שהם שווים והן מבחינת היוקרה והעדינות (ע"פ רוב) של השטיחים הללו. במקרים בהם יש צורך להוציא את השטיחים לבחוץ כמו במקרים בהם יש ריח של עובש, שתן או כל ריח אחר, מומלץ להניח את השטיחים בשמש למספר שעות טובות. כיוון שצמר מגיע מהחי (גם כותנה ופשתן המגיעים מהצומח), אין בעיה שהשטיח יישב בשמש ללא חשש לדהיית הצבע. מקרה נוסף, בו יש להוציא את השטיחים לבחוץ, הוא אחת לחודש ע"מ לאוורר את השטיחים (פעולה זו חשובה לבריאות השטיח).

שטיחי מכונה ושטיחים סינטטיים

כאשר מדובר בשטיחים העשויים פוליאסטר, אין להניח את השטיחים יותר משעתיים ברצף. לעומת זאת, בשטיחים אחרים העשויים מבד סינטטי, מומלץ אף הרבה פחות מכך. הסיבה המרכזית נעוצה בשל העובדה כי שטיחים סינטטיים עלולים לאבד הצבע ולדהות בקלות כתוצאה מקרני שמש ישירים. לכן, בשטיחים אלו יש להקפיד שלא יהיו חשופים לשמש יתר על המידה.

לסיכום: שמש זה טוב, אבל במידה מסוימת.

כל שטיח צריך וחייב אוורור מידי פעם, אך יש להקפיד שזה לא התנגש בנזק בצורה זו או אחרת לשטיחים בבית. שטיחים טבעיים כמו כותנה, פשתן, צמר וכו', יכולים להיות חשופים זמן רב יותר לשמש בלי שינזקו, לעומת שטיחים סינטטיים המסירים צבע בקלות ואינם נושמים. אמנם יש חסרונות אחרים לשטיחים טבעיים (הרבה יותר קשים לניקוי שטיחים), אבל בשאלת האם אפשר להניח שטיח בשמש? כאן יש להם יתרון בולט וחזק.

חברתנו Clear Clean, מעניקה שירות ניקוי שטיחים מכל הסוגים בבית הלקוח ובמפעל. לנו ניסיון רחב וידע מקצועי בטיפול עמוק ויסודי בשטיחים. מעוניינים לחדש את השטיחים אצל חברה מקצועית לניקוי שטיחים? פנו אלינו ונשמח לסייע.