ניקוי חלונות – לא מה שחשבתם

בישראל כמו בישראל, המון דברים עולים לא מעט כסף. אבל אנחנו בכלל בעניין של חיסכון, מנסים כל הזמן לאזן בין ההוצאות המטורפות והצרכים בלתי נגמרים לבין שמירה על הכסף שלנו בקנאות. בזכות גישה שכזאת לחיים הישראלים נהפכו לעם חריף במיוחד שמאוד קשה לעבוד עליהם, אבל האם גישה שכזאת עושה לנו טוב בכל התחומים? את התשובה אתם בטח כבר יודעים, כנראה שלא.

כשמדובר בניקוי חלונות, לכולנו זה נראה כמו משימה פשוטה יחסית, אבל אם להגיד את האמת מדובר במשימה שהיא חצי מורכבת ורוב האנשים יעדיפו להזמין איש מקצוע שיפתור את הבעיה בזריזות. (כמובן שתלוי בסוג החלונות ובגודלם) במאמר הבא נחלוק מספר טיפים שווים במיוחד שיהפכו את ניקוי החלונות לפעולה חסכונית וקלילה. מוכנים? בואו נתחיל!


אז איך עושים ניקוי חלונות כמו שצריך בלי להשתגע בדרך?

אז התשובה לשאלה הזאת היא בהחלט לא חד משמעית. קיימות מספר שיטות, המון סוגים של חומרים והמון ציוד פרימיום שאפשר להשיג. אנחנו בחרנו להדגיש את הטיפים לניקוי הביתי, שימוש בחומרים שכבר נמצאים בבית או במילים אחרות, ניקוי שיחסוך לכם כסף.

זה הולך ככה:

1. לפני הכל סדר – הכינו מראש את כל הציוד: סמרטוט, דלי יבש, מים, סבון, שפריצר ונייר סופג. כל מה שכתבנו פה אמור להיות לכם בבית. אין צורך להשתמש בסבון סיליקון או משהו בסגנון, סבון כלים פשוט יעשה את העבודה.

2. פרקו את החלונות מראש – פרקו את כל החלונות בבית, זה יקל לכם על העבודה, תוכלו להימנע ממאבקים מיותרים עם חלון קשוח המסרב להישאר במקומו. כשתפרקו את החלון מהמסילות שלו, נסו לזכור איזה חלון הולך לאיזו מסילה, זה יקל עליכם כשתחזירו אותם למקום.

3. ניגוב על יבש תחילה – לא מסובך, תעברו על כל החלונות עם סמרטוט יבש לפני שתבצעו את הניקוי העיקרי, תורידו את שכבת האבק הראשונית בהצטברה, זה יקל עליכם כשתבצעו ניקוי רטוב.

4. ניקוי רטוב – זה הרגע הכיפי, שיפכו כמות מכובדת של מים על החלון, לאחר מכן עיברו עם סמרטוט (גם על החלקים שמוזנחים בחלון, כמו הפינות למשל)

5. הסבון והשפריצר – השפריצו בנדיבות על כל החלון והתחילו לנגב עם נייר סופג, נגבו את החלון בצורה אחידה, כך תימנעו מסימני ניגוב מיותרים.

6. ניגוב שני על יבש – הגרנד פינאלה של ניקוי החלונות, לאחר שסיימתם להבריק את החלון, זה הזמן לעבור אם סמרטוט חבש (ואם הוא יכול להיות חם, הרווחתם) נגבו ביסודיות את החלון ושימו לב שלא נשאר שום סימן.

7. מסילות – נקו את המסילות עם הרבה מים ללא סבון, אמצו לעצמכם מברשת קטנטנה שאיתה תוכלו לעבור בין המסילות הצרות ולנקות בצורה משמעותית את כל האזור.
זכרו תמיד: עבודה יסודית תמיד תשתלם לכם. ככל שתקפידו יותר על עבודה איכותית, לא משנה כמה ניסיון או חוסר ניסיון יש לכם, תמיד תגיעו לתוצאה מופלאה.
שיהיה חלון נקי לכולנו.