ניקוי שטיחים בבית הלקוח או במפעל?

רבים מתלבטים האם כדאי לעשות ניקוי שטיחים בבית הלקוח או שמא מומלץ לקחת למפעל? יתרונות וחסרונות של שני הדברים:

ניקוי שטיחים בבית - מבחינת זמן העבודה, הוא הקצר מכולם. נציג מטעם החברה יגיע אליכם (לרוב לאחר הצעת מחיר טלפונית), יפעיל את המכונות והשתמש בחומרי הניקוי בהתאם לסוג השטיח. שטיח ממוצע 3 על 2, יארוך לא יותר משעה ורבע, אם כי זמן הייבוש יכול לקחת עוד מספר שעות בתוך הבית. יתרון נוסף, ניקוי שטיחים בבית הוא זול יותר מניקוי שטיחים במפעל, בגלל העבודה "הקלה" יחסית לאופציה במפעל. החסרונות שבדבר: לא ניתן להגיע לתוצאה של 100%, כיוון שלא ניתן לתת את הטיפול המלא לשטיחים כמו שהם מקבלים במפעל. במקרים בהם יש כתמים קשים או שכבת אבק ושומן עבה, כדאי כי תבחנו את האופציה השנייה. ובכל זאת, ניקוי שטיחים בבית, יעיל למקרים בהם השטיח צריך רק רענון קטן ולא ניקוי אגרסיבי וחיטוי מלא. מקרה נוסף שלא ניתן לעשות ניקוי במפעל, הוא במקרה בו השטיח הוא קבוע כמו שטיחים מקיר לקיר או שטיחים המודבקים לרצפה. במקרה כזה, הניקוי יעשה אצלכם בבית. ניקוי שטיחים מקיר לקיר.

ניקוי שטיחים במפעל - הטיפול הטוב ביותר לשטיחים. במפעל לניקוי שטיחים, יש ציוד מתקדם הכולל: מכונת שטיפה מקצועית המתיזה מים עם חומר ניקוי, גוללת את השטיחים באופן אוטומטי ואף מברישה את השטיחים. במפעל יש מכונת סחיטה מקצועית לסחיטת שטיחים באופן שאינו פוגע באיכות השטיח, מה שמאפשר ייבוש בריא יותר לשטיח. בנוסף, במפעל יש מתקני תלייה לייבוש השטיחים בטמפרטורה המתאימה לייבוש. במפעל יש גם מכונת ניעור, לניעור שאריות שערות וסיבי בד. דבר נוסף שיש במפעל, הוא מכונה לנטרול ריחות הפועלת בלחץ אוויר שמנטרלת ריחות רעים באופן מלא. דבר אחרון, לאחר סיום כל התהליך הנ"ל, אנו דואגים לגלגל את השטיחים באופן מסודר ולארוז אותם בתוך ניילונים מיוחדים לשטיחים, כך שתקבלו אותם הכי נקיים שיש. חסרונות: המחיר גבוה יותר  מניקוי שטיחים בבית, בשל העבודה הרבה שיש בעניין. חסרון נוסף, הוא הזמן שזה לוקח. אם בבית ניקוי שטיחים יארוך לא יותר משעה ורבע, כאן תצפו למספר ימים עד לשובו של השטיח המיוחל.

מסקנה: מה עדיף? זה בהחלט תלוי רק בכם. אם אתם מעוניינים בניקוי מקצועי וטיפול מיוחד לשטיח, אז האופציה של המפעל היא המומלצת לכם. אם השטיח במצב טוב או אם לא שווה לכם להשקיע הרבה על השטיח, אז ניקוי בבית ייתן מענה במקרה זה.
רוצים להתייעץ עם מומחה? חייגו אל חברת Clear Clean ניקוי שטיחים.