למה לעשות ניקוי שטיחים בחברת ניקיון

שטיח מקיר לקיר הוא המצאה לא חדשה במיוחד שניתן לפגוש בבתים רבים ברחבי הארץ. השיטה של הדבקת שטיח לרצפה מאפשרת מגע נעים ונוח וכך ניתן לצעוד על השטיח יחפים מבלי לסבול מהקור של רצפת קרמיקה או שיש. מאידך, בדיוק כמו כל משטח גם שטיח מתלכלך וסופג אבק, שומן וכתמים ועל כן יהיה עלינו לדאוג לניקוי מקצועי שלו לפחות אחת לכמה חודשים. ניקוי שטיח באופן מקצועי הוא פעולה שיש להשאיר בידיהם של מומחים לדבר. ישנם גורמים שונים שישפיעו על התוצאה שתתקבל ולכן כדאי לפנות רק למקצוענים בתחום.

שאיבת אבק שבועית או אפילו יומיומית היא אמנם חשובה ונכונה אך פעולה זו תסיר רק את השכבה העליונה של הלכלוך ולא תגיע לעומק השטיח, שם נמצא הלכלוך הכבד. אנשים רבים אינם מודעים למצב של השטיח שלהם מה שעשוי להביא להזנחה כבדה, ריחות לא נעימים ואפילו פגיעה בבריאות של הדיירים.


אז אל מי כדאי לפנות?

ככל שמדובר על שטיח מקיר לקיר במצב שמיש, ניתן ומומלץ לפנות רק לחברת ניקיון מנוסה שקיימת בשוק כבר שנים רבות. אם השטיח כבר ישן ובלוי אז ניתן להחליפו באחד חדש. הסרת שטיחים גם היא פעולה שדורשת ידע ושימוש בכלים מקצועיים. לרב מדובר על שטיח שמודבק על גבי שכבות נוספות ולא ניתן לבצע זאת באופן עצמאי.

קיימים סוגים שונים של שטיחים ולא כל חומר ניקוי יתאים לכל שטיח, בנוסף קיימים שטיחים שמונחים על גבי ספוג (שמסייע באקוסטיקה ותחושה נוחה יותר), במקרה כזה קיים צורך לשאוב את כל חומרי הניקוי והמים עד תום ולהפעיל אמצעי ייבוש מתקדמים. אי ייבוש של שטיח עלול לגרום לבעיות רבות, ריחות בלתי נסבלים וגם התפתחות של בקטריה בבד מה שעשוי להביא להסרתו.


כמה עולה לנקות שטיח?

עלות הניקוי לוקחת בחשבון פרמטרים רבים כגון גודל השטח, סוג השטיח, מצב השטיח, הימצאותם של כתמים, טיפולים מיוחדים ועוד. היות שהניקוי מתבצע בבית הלקוח אז הוא עשוי לקחת זמן מה, אך ככל שישנם יותר שטיחים בבית כך המחיר עשוי להיות נמוך יותר. כדאי לבצע את הניקוי אחת לחצי שנה מה שישמור על השטיח וניתן יהיה להשתמש בו למשך שנים ארוכות.

ניקוי באופן עצמאי הוא אפשרי אך יש לקחת בחשבון שגם אם תתגברו על כתם במרכז השטיח פעולת הניקוי תבלוט בשטח ותאלץ אתכם להזמין ניקוי כללי של השטיח כך שהוא יראה נקי באופן אחיד. אם נשפך משהו על השטיח אז מומלץ לספוג את הנוזל באמצעות מטלית יבשה עד כמה שניתן ולהזמין בעל מקצוע שיטפל בשטיח. חברה מקצועית תספק גם אחריות על העבודה ותשלח טכנאי ניקוי במקרה של תקלה או אי שביעות רצון כל שהיא, וכדאי לשמור את מספר הטלפון של החברה בהישג יד עד לפעם הבאה.