קרדית האבק בשטיחים והסכנות

קרדית האבק היא ייצור מיקרוסקופי זעיר שמצוי בין רהיטי הבית השונים, ובייחוד ברהיטים בד כמו שטיחים וריפודים. קרדית האבק עלולה לסכן אלגרנים לקרדית האבק או אנשים הסובלים מבעיות נשימה. את קרדית האבק לא ניתן לראות ללא כלים מיוחדים לכך, אך אין זה אומר כי אינם נמצאים שם בשטיחים שלכם. להפך, במידה ותתרשלו או תתעלמו בטיפול בקרדית האבק, אלו ימשיכו להופיע ולהתרבות.


הדרך לטיפול בקרדית האבק בשטיחים

כאמור, לא ניתן לראות את קרדית האבק ולכן, קשה לטפל במשהו שאינו נראה לעין. אך בגלל הקושי, יש לטפל בקרדית האבק בשטיחים באמצעיים המיועדים לכך. הדרך הנכונה והטובה ביותר היא באמצעות שליחת השטיחים לחברת ניקיון שטיחים מקצועית. חברה מקצועית, משתמשת במכשירים מיוחדים ובשיטות ניקיון שונות בהתאם לסוג השטיחים בביתכם. למשל: שטיחי שאגי (העשויים משערות עבות), יקבלו טיפול הולם באמצעות השריית השטיחים למספר שעות בחומרי ניקוי וחיטוי המיועדים לשטיחי שאגי.

דרך נוספת לנקות את השטיחים ללא הוצאת כספית, היא באמצעות שטיפת השטיחים במים וחומרי ניקיון בביתכם. ניתן לשטוף את השטיחים בחצר הבית או באמבטיה, לסחוט את השטיחים בסיום הניקיון ולייבש את השטיחים לפחות כיממה בשמש. אך טיפ זה אינו תופס לכל סוגי השטיחים, חלקם עלולים להיהרס מהליך ניקוי שטיחים שאינו מתאים ולכן, במקרים של ספקות, בדקו עם יצרני השטיחים שלכם.מה עושים בשטיחים מקיר לקיר?

כאשר מדובר על שטיחים מקיר לקיר שאינם נשלפים ואינם מאפשרים שטיפה במים וחומרי ניקיון, כאן תיעזרו בחברה ניקוי שטיחים מקיר לקיר אחת לשנה והקפידו על שאיבת האבק לפחות אחת לחודש. חברה מקצועית לניקוי שטיחים מקיר לקיר כמו Clear Clean , תעשה ניקיון קרדית האבק ואבק משטיחים מקיר לקיר באמצעות מכונת ניקוי שטיחים עם מוט מיוחד כדי להגיע עמוק לתוך סיבי השטיחים.

לסיכום: קרדית האבק בשטיחים אינו דבר נחמד ובטח שאינו בריא, ההיפך הוא הנכון וחובה לטפל בו אחת לתקופה.

הדרכים הטובות לניקוי קרדית האבק בשטיחים ניידים הם: ניקיון מקצועי אצל חברה או ניקיון ביתי אגרסיבי יותר.

הסרת קרדית האבק בשטיחים מקיר לקיר בעזרת חברה מקצועית ואחת לחודש באמצעות שואב אבק.