תיקון שטיחים

לפעמים כאשר אנו שולחים את השטיחים שלנו לניקוי, אנו מקבלים טלפון שהתגלה קרע קטן או שבקטע מסוים בשטיח ישנה פרימה של הסיבים. במקרה זה, יש לשלוח את השטיח אל ניקוי שטיחים מקצועי. לרוב ישנן חברות שמנקות ומתקנות שטיחים ולכן, מומלץ למצוא חברה שמתמחה שנים בתיקון אמנותי של שטיחים. מדובר על שירות יקר, אך יש לתקן את השטיח, רק אם הוא מסוג יקר, מה שיהיה שווה את המאמץ. לפעמים עש חודר לשטיח והוא עשוי לגרום לו להיפרם. יש לטפל נכון בשטיח ורק לאחר מכן, ניתן יהיה לבצע בו תיקון שטיחים לעיתים התיקון שונה בין שטיח לשטיח, למשל, ניתן למצוא פגם בפרנזים ולחזק אותם, כך שהשטיחים ישתמרו למשך שנים רבות. לעיתים יש להוסיף חוטים שמתאימים לסוג הסיבים ולגוון השטיח, על מנת לתקן חורים קטנים שנוצרו בו עם השנים. התיקונים הנפוצים ביותר, הינם: השלמת החלקים החסרים בשטיח, אריגה מחדש של קטעים מהשטיח ורסטורציה של מעברי צבע.


שטיחים יקרים שמומלץ לבצע בהם תיקון

שטיחים יקרים, מקנים בנו נוסטלגיה היות והם עוברים מדור לדור במשפחה. לרוב, מדובר על שטיחים סיניים או פרסיים שנחשבים לשטיחים היקרים ביותר בעולם. יש לציין , כי תיקון שטיחים, הינה עבודה מורכבת אשר עשויה להיערך זמן רב. ראשית מי שעוסק בתיקון של כל סוגי השטיחים הינו אמן, אשר יודע היטב את מלאכת האריגה, מוסיף חוטים כגון שיקום השטיח תוך מילוי האזורים הפגומים, כאשר הוא חייב למצוא את אותו סוג וגוון מדויק של החוט, כך שלא יהיה שונה ויפגום במראה האחיד של השטיח. כאשר מבצעים תיקון שטיחים, יש להשלים אף את הפרנזים בקצה השטיח, לארוג מחדש את החלקים החסרים, להוסיף לו דבק מסוג עמילן, כך שיחזק אותו ויחזיר לו את הקשיחות אם מדובר למשל בשטיח ישן שכבר החל להיות רך מדי עם השנים. ברגע שנראה לכם שהשטיח היקר שלכם כבר איבד מצורתו ואתם חוששים כי הוא יאבד מערכו, יש לפנות לחברה מוכרת המתמחה בתיקון של ששטיחים יוקרתיים שכדאי בהחלט להשקיע בהם בתיקון אמנותי.

למי שמתקן שטיחים קוראים שטיחן

בארץ אין הרבה מתקני שטיחים או יותר נכון שטיחנים ולכן, יש למצוא את החברות הבודדות אשר מבצעים תיקון שטיחים. לרוב מדובר בחברות שמבצעות ניקוי מורכב לשטיחים ותיקונם בד בבד, כאשר החברה בודקת את השטיח ומוצאת כי יש בו פגמים. גם הוספה של שכבת יוטה למניעת החלקה של השטיח, יש להוסיף אם השטיחים התכווצו או שהפכו להיות עם גלים שקשה לפרוש אותם על הרצפה. טיפול מיוחד נוסף שהוא נפוץ בקרב חברות אשר מתקנות שטיחים הינו מתיחה של השטיח. בעזרת מכשיר מתיחה מיוחד אשר פותח בשנים האחרונות, ניתן ליישם את פעולת המתיחה בשטיחים. יש לציין כי תיקונים של שטיחים באופן אמנותי, שומרת על ערך השטיחים וכן, מצמצמת את הנזק בהם באופן משמעותי. במידה ואתם מחזיקים בשטיחים פרסיים, סיניים, אפגאניים וכדומה, שהם השטיחים היקרים ביותר, מומלץ למצוא חברה המתמחה בתיקון שטיחים מסוג זה, היות ושטיחים שנחשבים כיקרי ערך, חייבים בתיקון אמנותי שיתאים לסוגם, אחרת ייהרסו או שהמראה שלהם לא יהיה מושלם.